logo
XS
SM
MD
LG
КНП "Дитяча міська клінічна лікарня №3" ОМР
Укр.
   
Вхід до особистого кабінету
Гаряча лінія:  +380487505730

Дія.QR

  Відповідно до Закону України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1368-20#Text, який набрав чинності з 23 серпня 2021 року, громадянам України надається право використовувати електронний паспорт (е-паспорт).

    Наразі Україна стала першою державою у світі, в якій електронні документи у смартфонах стали повними юридичними аналогами паперових чи пластикових.

    Міністерством цифрової трансформації України запроваджено послугу Дія.QR, яка дозволяє безкоштовно створити QR-код, за яким можна отримувати електронні копії цифрових документів користувачів Дії на свою електронну пошту. Таку послугу може отримати малий та середній бізнес, громадські організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, в тому числі ЦНАП, навчальні та медичні заклади.

    Послуга Дія.QR працює наступним чином:

  1. Надавач адміністративної послуги, який пройшов перевірку в Дії, створює в особистому кабінеті на порталі Дія статичний QR-код для певної послуги та розміщує у доступному місці — там, де користувачі отримують послуги.
  2. Користувач зчитує QR-код сканером QR-кодів застосунку Дія, щоб поділитись цифровою копією.
  3. У застосунку з'являється запит на підтвердження відправлення копій цифрових документів. Він містить назву, адресу та перелік запитуваних документів.
  4. Користувач у Дії підтверджує передачу своїх даних. Дія автоматично сформує чернетку листа з копіями цифрових документів. Користувачу просто потрібно натиснути “Надіслати”.
  5. Запитувач отримує копії цифрових документів на свою електронну адресу.

    Копія цифрового документа — це відображення в електронному вигляді інформації про вас, яка міститься в державних реєстрах. Така копія, завірена кваліфікованим електронним підписом Дії, передається отримувачу у pdf-форматі. На ній вказана точна дата кваліфікованого електронного підпису.

Важливо, що надавач адміністративної послуги не зможе вимагати від клієнта додаткові копії документів і надлишкові копії даних. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи під час обробки персональних даних забезпечують виконання вимог Закону України “Про захист персональних даних” у зв’язку з отриманням електронних копій (відомостей, даних).

    Через Дію можна отримати копії наступних документів:

  • біометричні паспорти (ID-картка та закордонний паспорт);
  • картка платника податків;
  • довідка ВПО;
  • свідоцтво про народження.

    Застосування послуги Дія.QR надає наступні переваги:

  • оптимізація процесу надання послуг;
  • дотримання прав громадян на отримання адміністративної послуги;
  • шеринг копій цифрових документів;
  • підтвердження особи за декілька секунд;
  • швидкий пошук документів у базі даних;
  • економія коштів на папір, принтер, зберігання та утилізацію паперових копій.