logo
XS
SM
MD
LG
КНП "Дитяча міська клінічна лікарня №3" ОМР
Укр.
   
Вхід до особистого кабінету
Гаряча лінія:  +380487505730

Хірургічний-блок(Дитяча отоларингологія)

Представляємо вам ЛОР-Блок, структурний підрозділ КНП "ДМКЛ № 3" ОМР. Розташований на 3-му поверсі лівого крила 5-поверхового лікувального корпусу, ЛОР-Блок включає 2 палати на 5 ліжкомісць, маніпуляційну, ординаторську, пост медичної сестри, операцийну з передопераційною та мийною, санітарну кімнату. Приміщення повністю відповідають затвердженим санітарним правилам і нормам, вимогам щодо охорони праці та пожежної безпеки.

 

ЛОР-Блок обладнаний відповідно до сучасних вимог Міністерства охорони здоров'я України та Національної Служби Здоров'я України.

 

У ЛОР-Блоці працює лікар-отоларинголог і медична сестра, яка допомагає лікарю вести документацію, проводити медичні процедури, а також відповідає за дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в ЛОР-Блоці. Поточне та генеральне прибирання ЛОР-Блоку здійснює молодша медична сестра.

 

Пряме керівництво ЛОР-Блоком здійснює відповідальний лікар (завідуючий відділенням), а в разі його відсутності - медичний директор. У своїй роботі співробітники ЛОР-Блоку керуються чинним законодавством України про охорону здоров'я, Кодексом законів України про працю, нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров'я та організацію медичної допомоги дитячому населенню, а також посадовими інструкціями та положенням про лікарню та ЛОР-Блок.

 

Основними завданнями ЛОР-Блоку є надання лікувально-діагностичної, хірургічної та консультативної допомоги хворим з захворюваннями ЛОР-органів:

 

- Своєчасне обстеження, кваліфіковане лікування дітей з захворюваннями вуха, горла та носа;

- Виконання оперативних втручань, медичних процедур та маніпуляцій;

- Надання невідкладної медичної допомоги хворим у випадку невідкладних станів;

- Прийом хворих на стаціонарне лікування в ЛОР-Блоці з метою надання спеціалізованої, якісної та високотехнологічної допомоги;

- Ведення облікової та звітної документації, надання звітів про діяльність в установленому порядку, проведення аналізу якісних показників своєї роботи.

 

У ЛОР-Блоці здійснюються наступні маніпуляції, оперативні втручання та медичні процедури:

 

1. розтин абсцесів (носової перегородки, слухового проходу, паратонзилярного, та інших локалізацій) 
 2. парацентез (тимпанопункція)
 3. поліпотомія носа
 4. аденотомія
 5. тонзілотомія та тонзілоєктомія
 6. ендоларингеальне видалення доброякісних новоутворень гортані
 7. планові та термінові трахеотомія
 8. видалення поліпів, грануляцій з вуха
 9. ультразвукова дезінтеграція носових раковин, електрокаустика нижніх носових раковин
 10. конхотомія нижніх та середніх носових раковин: розсічення синехій та відшарування слизової оболонки носової перегородки
 11. репозиція кісток носа після травми
 12. видалення невеликих доброякісних пухлин глотки, папілом, поліпів та ін.
 13. пункції верхньощелепних пазух, у тому числі, із застосуванням дренажної трубки
 14. лазерна деструкція носових раковин, бічних валиків.
 15. первинна обробка ран, накладання швів
 16. біопсія
 17. задня тампонада носа
 18. катетеризація слухових труб
 19. введення лікарських препаратів шляхом переміщення
 20. промивання аттика, лакун мигдаликів, при носових пазух після хірургічних втручань
 21. видалення патологічного вмісту з носових ходів, слухових проходів, навколо носових пазух, лакун мигдаликів методом аспірації за допомогою відсмоктувача
 22. проведення блокад (внутрішньоносових, навколоміндальних, привушних)
 23. догляд за післяопераційними ранами (до лікування пацієнтів після складних операцій, операційних втручань на вусі, при носових пазух)
 24. видалення сторонніх тіл з вуха, носа, глотки

Ми прагнемо забезпечити якісну та професійну медичну допомогу в ЛОР-Блоці, дотримуючись всіх вимог санітарних правил, норм, а також вимог щодо охорони праці та пожежної безпеки. Наші співробітники - ЛОР-лікар і медична сестра - працюють згідно із чинним законодавством України у галузі охорони здоров'я та завжди готові надати медичну допомогу і підтримку пацієнтам.

 

Якщо вам потрібна будь-яка додаткова інформація або бажаєте записатися на консультацію, будь ласка, звертайтеся до нас. Ми завжди готові допомогти.

ПАМ’ЯТКА ПАЦІЕНТУ!

 

 Ви госпіталізуєтесь у відділення для проведення оперативного втручання

або лікування.

 Колектив лікарні зробить необхідні обстеження.

 Лікарня оснащена по сучасним вимогам МОЗ України та Національної Служби

Здоров’я України.

Основними завданнями відділення є надання лікувально-діагностичної,

хірургічної та консультативної допомоги хворим з захворюваннями

ЛОР-органів:

• Своєчасне обстеження, кваліфіковане лікування дітей із    

Захворюваннями вуха, горла і носа;

• Виконання оперативних втручань, медичних процедур та маніпуляцій;

• Надання екстреної медичної допомоги хворим при виникненні невідкладних

станів

• Прийом хворих на стаціонарне лікування з метою надання

спеціалізованої, якісної та високотехнологічної допомоги    

Пам’ятайте, що успіх лікування багато в чому залежить від Вас та Вашого

ставлення до хвороби, від виконання всього комплексу заходів які

призначені лікарем, від чіткого дотримання лікарняного режиму!

 

Шановні батьки!

Ми хотіли б нагадати Вам деякі важливі вказівки та надати кілька порад щодо госпіталізації Вашої дитини до відділення для проведення оперативного втручання та/або лікування. Ваша активна участь та дотримання рекомендацій медичного персоналу допоможуть створити найкращі умови для одужання Вашої дитини.

1. Довіртеся професіоналам: Колектив нашої лікарні проведе всі необхідні обстеження Вашої дитини відповідно до сучасних стандартів та вимог Міністерства Охорони Здоров'я України та Національної Служби Здоров'я України. Ви можете бути впевнені, що Ваша дитина знаходиться в дбайливих руках досвідчених фахівців.

2. Цілі та завдання відділення: Основною метою нашого відділення є надання лікувально-діагностичної, хірургічної та консультативної допомоги дітям з захворюваннями вуха, горла та носа. Ми прагнемо до своєчасного обстеження та кваліфікованого лікування, виконання оперативних втручань та медичних процедур, а також надання невідкладної допомоги у разі невідкладних станів. Нашою метою є надання спеціалізованої, якісної та високотехнологічної допомоги Вашій дитині.

3. Ваша активна участь: Пам'ятайте, що успіх лікування в значній мірі залежить від Вас та Вашого ставлення до захворювання Вашої дитини. Будьте уважними та дотримуйтеся рекомендацій лікаря, виконуйте всі призначення та заходи, надані для Вашої дитини. Регулярно спілкуйтеся з медичним персоналом, задавайте питання та діліться своїми стурбованостями. Ваша співпраця з лікарями допоможе досягти найкращих результатів.

4. Дотримання лікарняного режиму: Дуже важливо дотримуватися лікарняного режиму та інструкцій, наданих лікарями. Регулярно відвідуйте заплановані прийоми, дотримуйтеся режиму прийому лікарських засобів, забезпечуйте належне харчування та догляд за Вашою дитиною. Лікарняний режим сприяє найшвидшому одужанню та мінімізує ризики ускладнень.

5. Підтримка та турбота: Не забувайте, що Ви не самі в цьому шляху. Звертайтеся до медичного персоналу, якщо у вас виникли питання або потребується підтримка. Ми завжди готові допомогти та забезпечити Вашій сім'ї необхідну турботу та підтримку. Вам, як батькам, відведена важлива роль у підтримці та участі у лікуванні Вашої дитини. Разом ми можемо подолати труднощі та допомогти Вашій дитині повернутися до здоров'я. Дякуємо Вам за довіру та співпрацю.

З найкращими побажаннями,

Медичний колектив ЛОР - Блоку

 

Телефон для запису: +38(048) 750-57-45

 

 

Підготовка на планові оперативні втручання

За 7 днів до дати планового оперативного втручання паціент починає приймати аскорутин та глюконат кальцію по 1 таблетці 3 рази на день.

Консультується у лікарів-спеціалістів за необхідністю при наявності супутніх або хронічних захворювань.

Після предопераційного прийому медикаментів паціент здає аналізи в ЛОР-блоці та оглядається анестезіологом
 

Батьки, які супроводжуют дитину обов'язково


1. Роблять ФГ або Рентген дослідження органів грудної клітки
2. Беруть довідку у сімейного лікаря або педіатра про єпід оточення
3. Беруть у сімейного лікаря або педіатра Єлектронне направленния на госпіталізацію та консультацію дитячого оториноларинголога
4. Паспорт
5. Свідотство про народження дитини

В день операції паціент зранку НЕ приймає їжу та воду.


Батьки в день операції в ЛОР-Блок приходить хтось один (мати або батько) та беруть:

1. Змінне взуття собі та дитині

2. Змінний одяг зручний собі та дитині (приклад - піжама)

 

Особливості догляду за дитиною після операції:

• Їжа дитини повинна бути виключена груба, тверда і гаряча їжа. Перевага надається рідкій їжі, яка повинна бути достатньо калорійною та містити свіжі, багаті вітамінами продукти (термін такої дієти становить від 3 до 10 днів, залежно від вказівок лікаря).

• Протягом принаймні 3 днів не слід купати дитину у гарячій воді, парити її. Також слід обмежити перебування дитини на відкритому сонці, у спекотних та душних приміщеннях, дотримуватися домашнього напівліжкового режиму протягом 10 днів.

• Після операції фізичні навантаження, заняття фізкультурою мають бути виключені протягом принаймні 2 тижнів, а краще - протягом 1 місяця.

• Після операції ввечері і іноді вранці може підвищуватися температура у дитини, яка, як правило, не перевищує 38 градусів. При цьому обов'язково не використовувати препарати, що містять аспірин (ацетилсаліцилову кислоту), які можуть спровокувати кровотечу. Для зниження температури можна використовувати панадол, нурофен у дозуванні, відповідному до віку.

• У дитини після операції може виникнути блювота згустками крові, помірні болі в животі або порушення стільця, пов'язані з тим, що дитина під час операції може "проковтнути" кров, яка, взаємодіючи з середовищем шлунка і кишечника, викликала зазначені зміни (вони швидко проходять).

• У більшості випадків одразу після операції відбувається помітне полегшення носового дихання, але протягом наступних днів у дитини можуть з'являтися гнусавість, закладеність носа, "поковтнування в носі", що пов'язано з наявністю післяопераційного набряку, який спадає до 10-го дня.

Рекомендується:

  • Краплі в ніс 2% протаргол по 3 кап. 3 рази на день - 7 днів;
  • Нурофен за віком при болях або температурі вище 37,5°С;
  • Огляд через 10 днів.